• HOME /
  • Blog /
  • Historie jerky aneb kde se vzalo sušené maso

Historie jerky aneb kde se vzalo sušené maso


Jerky, případně sušené maso, můžeme na českém trhu vídat již dlouhá léta. Kam však sahá historie sušeného masa? Kde se vlastně samotný pojem „jerky“ vzal a jak dlouho si mohou na oblíbeném snacku pochutnávat lidé po celém světě?

Začněme nejdřív samotným názvem pro sušené maso. Původ označení není žádnou záhadou, pojem „jerky“ se objevil z kečuánštiny, jež byla řečí Inků. Ti snack označovali jako „ch'arki“, což doslova znamená „sušené maso“. Tento tvar se pak vlivem americké kultury v průběhu let přeměnil právě na aktuální formu.

Objev sušeného masa lidem umožnil zcela změnit způsob spotřeby bílkovin – nejenže maso díky úpravě vydrželo mnohem déle, bylo ale také snadno přenosné a šlo o koncentrovanou energii potřebnou pro dlouhé cesty. Jerky je přitom možné dělat prakticky z jakéhokoliv druhu masa, my pro vás v naší nabídce máme hovězí, vepřové, krůtí a kuřecí sušené maso.

Historie Jerky sahá až do 16. století

Některé zdroje tvrdí, že se sušením masa začali indiáni při zpracování ulovených bizonů, jiné prameny pak naznačují, že s jerky začali Kečuové již v průběhu šestnáctého století. Ať už je přesný původ jakýkoliv, staletími osvědčený způsob úpravy masa se přenášel z jedné generace na druhou.

Indiáni během sušení masa.

Když do Nového světa připluli první Evropané, okamžitě se do sušeného masa zamilovali. Nadchl je zejména fakt, že indiáni nemusí maso z ulovené zvěře konzumovat okamžitě. Indiáni se neváhali o dlouhé roky předávané zkušenosti podělit a naučili nové osadníky jak správně maso krájet, následně i usušit a ochutit. Pro pionýry, první osadníky amerického západu, kteří se na svých cestách potýkali s trvanlivostí potravin, se pak stalo jerky jednou z nejoblíbenějších pochoutek.

My pro vás dnes připravujeme sušené maso přesně takovou metodou, jaká byla po stovky let nejosvědčenější – žádné konzervační přísady, žádná barviva či další potravinářské doplňky. Pouze to nejkvalitnější maso a perfektní úprava zaručuji prémiovou kvalitu našich produktů. Pioneer’s Jerky je jediným českým výrobcem tradičně sušeného masa.